3 situace, ve kterých si (ode mě) nenechávejte vykládat karty

Za tu dobu, co vykládám karty, jsem se setkala s celou řadou lidí i se širokou škálou reakcí na to, jak se tito lidé k výkladu postavili.

Valná většina mých klientů si nechává karty vyložit ve chvíli, kdy stojí na rozcestí a váhá, kterým směrem se vydat. Často také u mě lidé hledají podporu, pochopení, ujasňují si díky kartám své myšlenky i postoje k situacím, které ve svém životě řeší.  Po výkladu karet mají pak na dané téma určitý náhled a velmi často i díky němu si ujasní, co budou v životě dělat dál. Ať už v otázce práce, vztahů nebo financí…

Vaše volba

Když vykládám karty, sdělení, která druhé straně předávám, jsou jednoduše řečeno jen DOPORUČENÍMI. Řeknu nebo napíšu vám to, co z karet vnímám, nastíním možné cesty, případně doporučím, že vzhledem k současné situaci by z hlediska karet bylo vhodné udělat to nebo ono.

To, zda se budete řídit tím, co jsem vám vyložila nebo se rozhodnete jednat a postupovat jinak, to je VAŠE PRÁVO, VAŠE VOLBA, kterou já samozřejmě respektuji, protože to vy sami jste odborníky na svůj život a zkrátka uděláte to, co sami cítíte jako správné, přestože vám třeba karty doporučily něco jiného. Je to v pořádku, sama dávám vždy na svou intuici a vám doporučuji totéž.

Odpovědnost za své rozhodnutí

Pokud se ale rozhodnete jednat jinak než tak, jak vás vedou karty, je důležité, abyste převzali PLNOU ODPOVĚDNOST za toto rozhodnutí a stáli si za ním. Bohužel není v mých silách, abych každého, kdo se vydá jinou cestou, poté ujišťovala a uklidňovala, že si takovým výběrem nezničí/nezkomplikuje život nebo nezavře dveře k příležitosti, když jedná v rozporu s výkladem. Berme to tak, že si v životě možná rozehrajete zase jiný příběh nebo se k cíli třeba dostanete oklikou. Špatně není žádná volba, které v tu chvíli věříte!

Za své činy i rozhodnutí ale vždy neseme odpovědnost my sami a není možné přenést ji na někoho jiného. Ani na kartářku ne.

Karty jsou pomocníkem, ukazatelem směru ve chvíli, kdy nevíme, kudy kam. Mohou nás nasměrovat, podpořit, otevřít mysl dalším možnostem. Věřím ale, že většina lidí se o důležitých životních otázkách nerozhoduje jen na základě karetního výkladu, ale také použije selský rozum, zváží situaci a na poradu přizve svůj šestý smysl. Pak není třeba pochybovat o tom, jestli jdeme správnou cestou…

Pokud tedy není připraven na následky svých rozhodnutí (ať ty pozitivní nebo „negativní“), pak, jak se domnívám, není pro klienta řešením výklad karet, protože ani po něm nedokáže (nechce) učinit VLASTNÍ rozhodnutí, jak se situací pokročí dál.

Stalo se mi (naštěstí jen výjimečně), že právě ve chvíli, kdy se klient rozhodl jednat jinak než znělo doporučení karet, měl pak potřebu se u mě neustále ujišťovat, zda nedělá chybu, když karty „neposlechne“ a jestli si na základě jeho výkladu já myslím, že na něj jeho příležitost počká ještě rok, dva, dokud si nevyzkouší onu jinou cestu… To já samozřejmě nemůžu vědět.

Jestliže máte po výkladu nějakou doplňující otázku nebo si chcete ujasnit, že některou jeho část chápete správně, samozřejmě vám ji ráda zodpovím, ovšem nemám kapacitu (časovou ani energetickou) na to, abych do nekonečna někoho ujišťovala, že je v pořádku, když kartám nebude naslouchat. Předám vám maximum, co z karet dokážu vnímat i s upozorněním, že není vaší povinností se výkladem řídit. A pak je na vás, jak s informacemi naložíte. Nerozhodnu se za vás. Pokud si myslíte, že ano, pak prosím, nechte si vyložit karty od někoho jiného, anebo to nedělejte vůbec.

Stejná otázka každý den

Najdou se také klienti (a určitě nejde jen o moji zkušenost), kteří se obracejí na kartářku se stále stejným dotazem a vyžadují výklad opravdu denně nebo každý druhý den, dokud v kartách nebude klientův požadovaný výsledek.

Kromě toho, že karty potřebují svůj čas a většinou se výklad nemění ze dne na den, věřte mi, nemůžu vám ve výkladu „vyčarovat“ to, co chcete slyšet, pokud to tam opravdu nevidím. Zásadně klientům nelžu a říkám vždy po pravdě, co z jejich výkladu cítím a pokud nejsou připraveni na to, že výklad nemusí obsahovat právě to, pro co si přišli, pak je dle mého názoru výklad pro ně také zbytečný.

Upínání se k výkladu jako k jediné možnosti

A pak existuje ještě jedna skupina klientů, kterým výklad nedoporučuji.

Jsou to ti, kteří se k výkladu upnou jako k jediné možné variantě (a nezáleží už tak úplně na tom, jestli jim vychází to, co si přejí nebo zda je to z jejich pohledu něco „špatného“) a potom zapomínají žít. Resp. žijí neustále  v napětí, kdy už konečně se jim (vytoužený) výklad splní nebo si naopak dnem i nocí říkají: „Ježiši, teď mě potká něco „strašného“.

Cítím to tak, že když se necháme karetním výkladem paralyzovat (v dobrém nebo horším slova smyslu), není dobře ani jedna varianta. Blokujeme si tak energii a zavíráme se do labyrintu svých myšlenek a emocí.

Lepší je brát karetní výklad jako informaci, jako možnost. Ale nechat vše pak přirozeně plynout, aby se situace mohla tak či onak vyvinout.

I v momentě, kdy je klientův výklad těžký a mám mu sdělit, že podle něj stojí před náročným obdobím, snažím se vždy vykřesat z karet něco, cokoli, co klienta povzbudí, podpoří a na čem může stavět. Proto tu jsem – abych vás podpořila, navedla, ukázala vám všemožné cesty. Nechci výkladem nikoho zbořit a opravdu se neděje často, aby byl výklad jen špatný. Tak jako život. Ten taky není černobílý. A tak je nesmysl upínat se ke kartám jako k jediné možnosti, která musí nastat a přes to nejede vlak.

Nezapomínejme, prosím, že svůj život si tvoříme sami – svými rozhodnutími a svými činy. A téměř nic v životě není neměnné. Jestliže se vám z nějakého důvodu nelíbí směr, který se vám v tuto chvíli zobrazuje v kartách, věřte, že jste to opět a zase jenom vy, kdo může přehodit výhybku a posunout ho jinam. 
Pokud byste měli být vnitřně rozervaní kvůli tomu, že se k výkladu až příliš upnete, pak je na vašem osobním zvážení, jestli je to vhodná cesta právě pro vás.

Cítíte, že ano? Pak věřte, bude mi ctí spolu s vámi do karet nahlédnout.

Monika

Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti. Více o mně si přečti zde>>

Komentáře