Karty ukazují cestu, jestli se po ní vydáte, záleží jen na vás

Výkladům karet se věnuji už 6 let  a za tu dobu jsem měla možnost nahlédnout do života mnoha lidí a poznat jejich sny, touhy, přání i šrámy na duši, které bolí.

Většinou se na mě obracejí s prosbou o výklad lidé, kteří potřebují nasměrovat dál na životní křižovatce a nebo ti, kteří tak nějak uvnitř sebe ví, která cesta je pro ně ta správná, ale chtějí jistou formu potvrzení, že se rozhodli/rozhodnou správně.

Nahlédnout do příběhu

Karty pro mě nejsou ezoterikou, ale psychologií. Snažím se naslouchat lidem a jejich příběhům. S úctou, láskou a respektem. Posílila jsem díky kartám svou intuici a jestli na něčem stavím svoje karetní výklady, pak je to důvěra, citlivost, empatie a kvalita. Nejsem ten typ kartářky, která Vám vyloží karty na koleni během 5 minut. Tohle já neumím. Vnitřně razím heslo: když už někdo ve mě vložil svou důvěru (která je pro mě jednou z nejvyšších hodnot v životě vůbec) a chce výklad zrovna ode mě, má právo dostat maximum z toho, co v dané chvíli dokážu ve výkladu vidět.

karticky

A tak si výklady různě doplňuji o další otázky, které klient možná ani sám nepoložil, ale u kterých cítím, že by mu ve výkladu neměly chybět. Na každou otázku, kterou položí, si dělám další rozklady a na pomoc přizvu vždy i kyvadlo. Je už potom jenom na něm, jestli bude chtít člověku k tématu sdělit nějakou další informaci. Kombinace karet a kyvadla se mi ale velmi osvědčila a věřím, že i pro mé klienty je toto spojení velice přínosné, přestože občas mé kyvadlo komunikuje v šifrách. 🙂

Máme právo odbočit z cesty

Jeden pán se mě kdysi při výkladu zeptal, jestli se může na to, co jsem mu vyložila, stoprocentně spolehnout. S tím, co mu karty předávaly, byl maximálně spokojený a potřeboval ujištění, že mu nic a nikdo nenaruší plány, které se v kartách tak nadějně zrcadlily. Tohle já ale nemůžu vědět. Věřím, že jsme to my sami, kdo tvoří svůj osud. Ano, možná  existují nějaké opěrné body, které v životě máme nebo situace, které se zdají být zcela mimo naši kontrolu. Jako by je pro nás připravil někdo tam nahoře, aby prověřil naše schopnosti a víru. Avšak poslední slovo máme vždycky my – máme právo se jinak rozhodnout, vydat se jiným směrem a třeba i neuposlechnout rad, které jsme dostali.

Karty ukazují cestu. Volba, jestli po ní budeme kráčet, je jenom na nás. Proto vždy své klienty upozorňuji (a zejména ve chvílích, kdy jim nevycházejí zrovna příjemné věci), že oni jsou pány svého života a můžou celou situaci změnit. Tím, jak žijí, jak přemýšlí a co dělají. Život není předem nalajnovaná konstanta. A to je dobře!

Nikdy Vám tedy nebudu neochvějně tvrdit, že pouze můj výklad má pravdu a Vy že jste jen pasivní loutkou v příběhu, která teď musí čekat, až se naplní předpověď karet. Není tomu tak! Jste hlavním hrdinou i režisérem svého života. To je skvělá zpráva! Můžete budovat a tvořit a stejně tak změnit to, co už Vám nevyhovuje. Karty jsou ukazatelem směru. Volant na své cestě ale držíme v rukou my sami.

karty-3

Lidskost, empatie a citlivost jako číslo jedna

Věřím, že každý, kdo vykládá karty, by měl zůstat především člověkem. Takovým, který dokáže naslouchat, podpořit, ukázat cestu ve chvíli, kdy se druhému zdá, že se ocitl v temném tunelu. Mým cílem není při výkladech někoho strašit. Nikdy klientovi nelžu, vždy tlumočím situaci tak, jak ji z karet vnímám. Nejsem ale žádná drsná kartářka, které by nezáleželo na tom, jak se po výkladu bude klient cítit. I v momentech, kdy se zdá, že karty poodhalily nějakou nepříjemnost či problémy, snažím se ho pozvednout a ukázat mu možnou cestu ven z potíží nebo alespoň způsob, jakým může danou situaci zvládnout a o co se může opřít. Protože ten způsob vždycky existuje. Možná ho jen sami nevidíme. A karty mohou být skvělým pomocníkem k tomu, abychom jej našli.

Díky kartám jsem se naučila například to, že i když v tuto chvíli vypadá naše situace beznadějně nebo že výklad, který jsem někomu přetlumočila působí v prvním okamžiku nereálně, ještě zdaleka to neznamená, že nemůže dojít ke svému šťastnému konci. Věřte mi – může. Mnohokrát jsem to se svými klienty zažila.

Karty vykládám, protože mě to baví. Miluju spojení s nimi. Miluju osobní příběhy lidí a důvěru, se kterou se na mě obracejí. Miluju, když můžu někomu skrze karty předat dobré zprávy a ještě víc miluju jeho radost a štěstí, když mi potom s nadšením volá nebo píše, že už se výklad naplnil a dopadl pro něj báječně.

karty1

Bylo by úžasné, kdybych mohla každému vyložit jen samá pozitiva, úspěchy a mluvit pouze o životních výhrách. To se samozřejmě ne vždycky podaří. Život není neustále jenom zalitý sluncem a někdy skutečně nebývá jednoduché vidět v lidských příbězích trápení a tlumočit druhému nepříjemnosti, které z karet vnímám. Jako terapeut a člověk, který pracuje s lidmi ale musím umět s podobnými situacemi zacházet. V takových chvílích chci být pro druhého oporou a intuice a citlivost jsou pro mě v daný moment těmi nejzásadnějšími vlastnostmi. Naštěstí těch šťastných a radostných výkladů dělám mnohonásobně víc a jsem vděčná za to, že jsem dostala příležitost okusit, jaké to je, naladit se na Vesmír prostřednictvím karetních kombinací.

Karty jsou jednou z mých životních lásek a pevně doufám, že je to cítit i z mé práce s nimi. Používám karty tarotové, andělské, vykládací, vílí, … Jsou plné úžasných příběhů a poselství. Stačí se naladit, zamíchat balíček a pár karet vytáhnout… Cesta už se objeví.

Monika

Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti. Více o mně si přečti zde>>

Komentáře