Mohou mít rituály vliv na náš úspěch?

Neděste se, nemám na mysli čarovné rituály, při nichž bychom odříkávali tajemné formulky. Mluvím o rituálech našich běžných dní. O činnostech, z kterých jsme si vytvořili návyk, pravidelně je opakujeme a vědomě jim věnujeme určitý čas, protože nám pomáhají duševně nebo fyzicky.

Rituály mají tu moc, že nám dokáží zlepšit pocit, změnit náladu, dovedou soustředit a naladit naši mysl na něco příjemného. Třeba ještě předtím než se naplno vydáme ven do nového dne.

Rituály nám pomáhají

Věřím, že  jste taky slyšeli o mnohých úspěšných a bohatých lidech, kteří každý den včetně víkendů vstávají třeba v 5 hodin ráno. A nebo ještě dříve. Říkáte si: Proč to dělají, když už jsou za vodou a mohli by spát klidně až do oběda?

Inu, možná zkrátka chtějí využít čas, kdy je ještě všude tma, ticho a klid. Než se svět probudí, mají k dobru 3 hodiny času. Tři hodiny než začnou všichni pospíchat na tramvaj, do práce, vstříc novým povinnostem a výzvám. Někteří z těchto ranních ptáčat hned po probuzení meditují. Jiní chodí běhat. Další si chtějí užít dlouhou a pohodovou snídani. Dělají něco příjemného, něco, co jim hned od brzkých ranních hodin nastartuje den na pozitivní vibraci. V době, kdy ostatní teprve vstávají z postele, oni už mají za sebou nikým a ničím nerušený start a také spoustu (i duševní) práce. A přitom jsou pozitivně naladěni a těší se na to, co mají dnes před sebou.

kreativita

Možná právě o tom to je. Vědomě si v životě vytvářet takové  okolnosti a podmínky, které nám pomohou udržet naši mysl radostnou a spokojenou. Nenechat se otrávit nepříjemnostmi, které nás přes den čekají, ale naopak snažit se přistupovat ke každému dni s nadšením, případně pozitivním očekáváním.

Moje rituály

I já jsem si zavedla do svého každodenního života rituály, na které se pokaždé těším. Věnuji se jim každý den, a to mi do života přináší řád i pocit většího klidu a spojení se sebou a se Životem.

Chodím na procházky

Většinou hned ráno, ještě před snídaní. Třeba v 7 hodin.

Když jsem s procházkami začala, chodila jsem ven večer a stanovila jsem si, že budu minimálně hodinu chodit. Je to skvělý způsob, jak úplně vypnout a vyčistit si hlavu, nepřemýšlet. Prostě jen chodit a všímat si dějů v přítomnosti – třeba toho, že zpívají ptáci nebo že je mi zima na ruce. V tu chvíli nikde není prostor na to, abych přemítala nad problémy a starostmi. Jenom jsem a jdu. Vlastně to úplně stačí – být přítomná v tom, co právě dělám. A hlavně trávím čas venku na čerstvém vzduchu. To samo o sobě dělá dobře tělu i mysli. Navíc ta večerní atmosféra a tma, kdy pomalu lidé mizí z ulic a mám tak prostor pro sebe a své myšlenky (nebo naopak prázdnou hlavu), aniž by někdo ovlivňoval mou energii, má taky něco do sebe.

Zdroj: sxc.hu

Zdroj: sxc.hu

 

Postupem času jsem začala chodit na procházky ráno a doplnila jsem je ještě vědomým časem stráveným venku v dopoledních hodinách. Předtím než mi přicházejí klienti na EFT nebo mezi jednotlivými sezeními. Čerpám v tomto čase energii ze sluníčka a dělá mi taky dobře propojit se sama se sebou a s Vesmírem, jak tomu já říkám. Mluvím s ním, děkuju mu za všechno, co mám, případně i žádám o to, aby mě podporoval a vedl k mým snům a přáním, k tomu nejlepšímu, co v mém životě může být.

Vzdělávám se a čtu

Při snídani se vzdělávám a dívám se na videa o EFT, o psychologii. Příjemně mě to naladí na terapie, které mám ten den zrovna před sebou. Miluju to! Navíc vždy, když se na ta videa dívám, zaplavuje mě pocit totálního štěstí. Je to potvrzení, že jsem opravdu našla svou cestu a má smyl, abych po ní kráčela. Samotná EFT terapie, kterou klientům vedu pak tento pocit štěstí a radosti ještě násobí, a já jsem pak celý den šťastná a veselá, protože frčím na skvělé vibraci.

Každý den alespoň 10 minut čtu. Možná si řeknete, k čemu je desetiminutová četba, ale věřte, i deset minut zmůže mnoho. Nejen že se dozvídáte něco nového, poučného nebo inspirativního, takže se můžete zamyslet nad různými věcmi, které by vás možná jinak vůbec nenapadly, ale také můžete díky četbě dělat něco pro svůj růst a rozvoj i během rušného dne. Kolikrát míváme mezi schůzkami časovou prodlevu nebo čekáme na autobus? Můžeme svůj čas využít právě četbou a ještě se pak budeme cítit mnohem lépe.

Hýčkám si čas sama pro sebe

Držím se svého pravidla: Večery jsou moje!

odpocinek

Většinu dne věnuji jiným lidem. Podporuji je, naslouchám jim, vedu terapie nebo  vykládám karty. Jsem šťastná, že mám tak nádhernou práci, kterou celým srdcem miluju. Avšak každý, kdo pracuje s lidmi, ví, že je to z hlediska výdeje energie někdy velmi náročné. A tak jsem si do života zařadila „svoje večery“. Je to čas, který věnuji většinou už jen sama sobě a činnosti, které jsou mi příjemné. Večer už „tady pro nikoho nejsem“ (samozřejmě až na akutní závažné výjimečné případy). Uvařím si do konvice čaj, vykoupu se pak dělám něco, co mi přináší radost, při čem si odpočinu, relaxuju a co mě dobíjí energií. Buď si pustím nějakou meditaci, zapálím svíčku, čmárám nebo „čaruju“, případně pro vás píšu články. A vždycky mě to nabíjí energií. Už během odpoledne se začínám těšit na své večerní rituály a čas se sebou. Je to taková moje psychohygiena. 🙂

A pak existuje ještě jiný typ rituálů.

Znáte to, když třeba máte před sebou důležitou zkoušku a vykročíte ze dveří pravou nohou nebo si s sebou nesete nějaký talisman? Znáte to, kdy před určitou situací uděláte nějaký rituální úkon, protože věříte, že vám přinese štěstí a pomůže k úspěchu? Možná, kdybyste ho neudělali, cítili byste se nesví nebo neúplní. A o tom to je. Věřit! Věřit, že všechno dobře dopadne. Že zvládneme to, co je třeba. Nakonec – je úplně jedno v co nebo koho věříme a jaké tomu dáváme jméno. Už díky tomu, že věříme ve šťastný konec, napomáháme tomu, abychom si tvořili přesně tuto realitu. A jen tak mezi námi – po všech možných znameních a potvrzeních, není dle mě pochyb o tom, že tam někde nahoře naše modlitby, prosby a přání někdo slyší a už v tuto chvíli vyřizuje. Tomu VĚŘÍM!

Anděl6

Jakmile třeba hned po ránu vykonáme činnost, která nám přináší pozitivní POCIT, je to jen krůček k pozitivní MYŠLENCE a tudíž pak i k pozitivnímu VÝSLEDKU. Mějme to, prosím, na paměti každé ráno. To my si totiž tvoříme svůj den. A také díky našim rituálům může být ještě krásnější.

Monika

Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti. Více o mně si přečti zde>>

Komentáře