Proč jsem si sepsala seznam 101 cílů v 1001 dnech a měli byste i vy…

Dnes je to přesně rok ode dne, kdy jsem si sepsala seznam svých 101 cílů v 1001 dnech. Možná si řeknete: Proč bych si měl/a psát nějaký seznam, v hlavě přece vím, co chci! Ano, řada z nás uvnitř ví, po čem touží a k čemu chce směřovat.

Přesto jsem ale byla nadšená, když jsem (už ani nevím kde) na tuto skvělou techniku narazila. Mnoho lidí zná tzv. vision boardy neboli nástěnky vizí, které doporučují především tvůrci filmu Tajemství. I já jsem si takové „nástěnky“ tvořila, vystřihovala, lepila. A nejsem proti tomu, aby si je lidé vyráběli. Ovšem za předpokladu, že si plně uvědomují, že obrázky na papíře se nám nezhmotní do fyzické reality jen díky tomu, že se na ně budeme několikrát za den dívat. Důležitá je AKCE a také správná vibrace. Ale o tom už jsem psala v tomto článku.

ach

Vraťme se zpět k seznamu 101 cílů v 1001 dnech. Princip této techniky je velmi jednoduchý. Sepsat si seznam se svými cíli, kterých si přejeme dosáhnout a pak je samozřejmě ze seznamu odškrtávat jako splněné.

Prostor pro malé i velké cíle

Jde o více než dva a půl roku života, a tak do svého seznamu můžeme zanést cíle, které ke svému splnění potřebují určitý čas (např. dokončené studium). Zároveň díky tomu, že máme dát dohromady 101 cílů (je to opravdu velké číslo a na první pohled se může zdát, že tolik snů si nikdy nevymyslíme), můžeme dát prostor přáním, která se mohou splnit během jednoho dne, ale také se pořádně zamyslet nad svými dalšími plány, sny a tužbami v delším horizontu. Jít do hloubky. Nechat se samotným sepisováním svých cílů úplně pohltit. A to je jeden z důvodů, proč jsem do této výzvy šla a seznam jsem si začala psát.

Jakmile se totiž naladíte na tu správnou a tvořivou vlnu svých přání, úplně vás ten proces vtáhne a začne vás bavit, naplňovat, přinášet vám skvělé pocity radosti, štěstí, … Poplujete na vibraci: To je skvělý, tohle si přeju a vím, že toho dosáhnu! Budete nadšení, hraví a zevnitř přístupní tomu, že cokoli, po čem toužíte, můžete mít, že toho můžete dosáhnout. Není tady v tu chvíli prostor pro pochybnosti nebo negativní přístup.

Seznam jako zdroj motivace

Vždycky jsem milovala seznamy a především ten pocit, kdy si z něj můžu nějakou položku odškrtnout. Takže teď jsem v sedmém nebi, kdykoli dosáhnu nějakého svého cíle. Věřím ale, že hlavním poselstvím této myšlenky je to, abychom za prvé měli jasně srovnané, co chceme (a věřte, že existuje mnoho, mnoho lidí, kteří mají zmatek už v tom, co si přejí a co je jejich cílem) a za druhé, abychom se udržovali v aktivitě, v činnosti, která krok za krokem povede k naplnění našich snů a cílů.

Zdroj: sxc.hu

Zdroj: sxc.hu

 

Čas od času si znovu svůj seznam pročítám, zejména ve chvílích, kdy se mi v životě zdá, že se nikam neposouvám nebo že jsem se zasekla a nevím, co dál. Stačí pár minut a hned si zase frčím na své vlně: „To je super, tohohle jsem už dosáhla! Jéé, to bude paráda, až si splním tohle a tamto… co bych pro to tak mohla teď udělat?!“ Celou řadu svých cílů ze seznamu jsem si už během uplynulého roku splnila a systematicky pracuji na několika z nich současně, takže vím, že si jich ještě během letošního roku několik odškrtnu. Je to skvělý pocit!

Můj seznam

Co mám například na svém seznamu?

… napsat knihu se šťastným koncem, která bude mít u lidí úspěch… (makám na tom!)
… zasadit strom…
… úspěšně absolvovat koučovací kurz u Sindy
… mít na FB Odvaž se 3000 fanoušků…
… naučit se vykládat ještě z mariášových karet…
… pomáhat lidem ke zdravějšímu, šťastnějšímu, spokojenějšímu životu…
… zahrát si ještě aspoň jednou minigolf…
… uspořádat velkou autogramiádu mé knihy…
… dál se vzdělávat v tom, co mě baví (EFT, koučování, kvantová medicína) …
… vytvořit svůj diář…
…každý den trávit minimálně 30 minut o samotě a věnovat se sama sobě…
... vidět představení Čtyři dohody…
… dostávat pozitivní zpětnou vazbu na terapie, výklady karet, …
… udělat něco, co jsem ještě NIKDY neudělala…
… popovídat si s Petrem Casanovou…
… psát článek/články pro Ženy ženám…
… stabilně podporovat charitativní projekty…

Jak můžete vidět, některé cíle jsou v podstatě jednodenní, zážitkové, jiné potřebují čas a proces, aby se mohly naplnit. Ale miluju cestu, po které k nim kráčím.

Někteří si seznam svých cílů sepisují také tematicky v blocích. Třeba si na papír (do e-mailu…) nadepíší: ZÁŽITKY, ŠKOLA, DOVEDNOSTI… a do každé kategorie pod sebe sepíší konkrétní cíle, kterých chtějí dosáhnout při studiu, co se chtějí naučit a co chtějí zažít, s kým se potkat a podobně. Já svůj seznam takto roztříděný nemám, ale to už záleží na každém z nás, jak nám bude sepisování vyhovovat.

Sepsat si seznam 101 cílů v 1001 dnech doporučuji i vám. Je to skvělý způsob, jak zformulovat cíle a jak se průběžně motivovat k jejich splnění.

Takže hurá do mého dalšího roku!

Monika

Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti. Více o mně si přečti zde>>

Komentáře