Strollering: maminky cvičí s kočárkem a také děti se dobře baví

Velmi mě baví a inspirují lidé, kteří jsou něčím jiní. Takoví, kteří přicházejí s neotřelým nápadem a vizí a kteří z ničeho dokázali vybudovat úspěšný projekt. Jednou z takových žen je pro mě Edita Berková – bytost s neuvěřitelným elánem, energií v těle a úsměvem, který si zamilujete. 🙂 Povídaly jsme si nejen o jejím projektu Strollering – Mateřská v Pohybu.

Edita

Edi, co je to Strollering a jak tě vlastně napadlo vytvořit projekt pro maminky na mateřské dovolené?​

Strollering, to je mateřská v pohybu aneb tak trochu jiná procházka s kočárkem. ​Jedná se hlavně o cvičení s kočárkem, v parku, za plné přítomnosti našich dětí. Muži se nás často ptají, zda kočárky zvedáme… 🙂 Odpověď zní „ne“, nezvedáme 🙂 Na místě i za pohybu lze využít kočárek k desítkám nejrůznějších fantastických cviků, které jsou primárně zaměřeny na problematické ženské partie jako je bříško, stehna, zadeček.

Strollering je založen na sportovní dynamické chůzi, takže s kočárky neběháme!!! Ctíme fyziologické změny, které má většina žen po porodu. 

A jak mě to napadlo? To je část mého života, na kterou opravdu nikdy nezapomenu a kterou jsem měla šanci vyprávět na skvělé akci Miliónová žena 2014.

 

Školíš si i nové lektorky Strolleringu. Jak takové školení probíhá? Co čeká ženy, které se chtějí do projektu aktivně zapojit? Co musejí splňovat, aby  se mohly stát lektorkami, které vedou své lekce?

​Ano, ano. O Strollering začal být veliký zájem, takže pravidelně školíme nové zájemkyně z řad maminek, ale i tatínků. Školení je dvoudenní a ve velké míře probíhá venku. Naším cílem je, aby maminka ze školení odcházela plně připravena začít své lekce Strolleringu ve vlastním místě bydliště.

Vytváříš pro Strollering speciální cviky nebo už záleží na každé lektorce, co si na svou lekci připraví?

Skripta, která od nás každá lektorka dostane, jsou plná cviků, které jsem si kdysi dávno vymyslela. 🙂 Je krásné sledovat nové a nové maminky, jak používají terminologii jako je „kačka, běžky, brusle nebo ragby“. 😀

Strollering

 

Na školení se tedy lektorky naučí velké množství těchto cviků, které mohou na svých lekcích využívat. Velmi často se lektorky inspirují také v jiných sportech, třeba i v těch, kterým se věnovaly ještě před mateřskou. Stává se pak, že některé lekce jsou zaměřeny více na posilování, jiné tanečně, další třeba na jógu. V tomto směru má už každá lektorka volnou ruku. Podstatné je dodržet základní myšlenku cvičení za přítomnosti dětí.

 

Vím, že dnes už se Strollering rozšířil po celé republice, organizujete třeba závody kočárků. Pověz mi, prosím, něco o této akci…

Jedná se o celorepublikový projekt, kterého se účastní na desítky měst. Ve stejný den ve stejnou hodinu letos už pošesté budou mladé rodiny „závodit“ ve sportovní chůzi s kočárky. Závodům letos patří předposlední dubnová neděle 23.4. Máme radost, že se k nám tentokrát přidá také Slovensko a již podruhé i Polsko. Cílem této akce je především pobavit se, ukázat, že mateřskou lze prožít aktivně, ale také podpořit ty, kteří to potřebují. Každý organizátor věnuje část výtěžku ze startovného na dobrou věc.

 

Pro zájemce pořádáš pravidelné výzvy. O čem jsou?

Pravidelné on-line 13denní výzvy s názvem „Nakopněte svoji lenost do zadku a zpevněte ten svůj“ jsou určeny všem ženám, které o své lenosti moc dobře vědí a rozhodly se s ní zatočit. Každá ji v sobě máme. Napovídá nám svým hláskem, že přece nevadí, že si dnes nezacvičíme, že ještě uděláme tohleto a támhleto a pak si třeba zacvičíme, zkrátka výmluvy a odsouvání cvičení a pohybu „na pak“. 

Edita2

V naší výzvě podporujeme chuť k pohybu, lásku ke svému tělu a nechybí také humor a vtip. 🙂 Celých 13 dní motivujeme a podporujeme účastnice v uzavřené facebook skupině, učíme je konkrétní cviky, které lze zapojit i do normálního běžného života plného práce, péče o děti a domácnost a neustále kopeme lenost do zadku.

Pokaždé, když vidím videa, která k výzvám natáčíte, říkám si, že při natáčení musí být opravdu zábava. Asi bys těžce zvládala všechny přípravy a akce svého projektu, kdybys za sebou neměla tým skvělých lidí. Pověz mi o něm něco… 🙂

Nyní tedy přichází chvíle, kdy se začínám vznášet blahem 🙂 do slova a do písmene. Mám opravdu nepopsatelné štěstí spolupracovat s takovými lidmi, které tvoří můj úzký tým a jeho úzké okolí. Každý den nepřestávám být vděčná. Vidíte to? Zkrátka nemám slov :))

Působíš vždy nesmírně energicky, tvůj úsměv a pozitivní naladění je přímo fascinující, v životě jsem snad nepotkala tak nabitého člověka! Kde Ty sama čerpáš energii?

(smích) Směji se proto, že na to vždy odpovídám, že byste mě měli někdy vidět doma :))) Pro mě je zdroj energie AKCE a POHYB. Dávat pohyb a akci do všeho, co mi prolétne hlavou. Také stýkat se a spolupracovat s radostnými lidmi, které zivot prostě baví. A humor… miluji se smát, protože dokud nám bije srdce, měli bychom opravdu žít. :)))

Edita4

Je ve tvém životě něco, na co zatím marně hledáš odvahu?

Ty jóóó, to je další skvělá otázka. Tento rozhovor mě opravdu baví!!!
Je toho vlastně hodně, ale jednou větou bych asi odpověděla tak, že hledám odvahu mít daleko větší sny, než které zatím mám.

Zajímalo by mě, kdo nebo co je pro tebe INSPIRACÍ?

Mou největší inspirací jsou mé myšlenky, mé pocity a mé životní karamboly. Take miluji časopis Forbes a všechny ty inspirativní příběhy.

Co je na životě nejkrásnější? Co tě baví, bez čeho si neumíš svůj život představit, co ti dělá radost? 🙂

To je taková krása. Vážně si přeji, aby tento rozhovor nikdy neskočil. :))) Co je na životě nejkrásnější? Radost. Radost s každým nádechem i výdechem. A život si neumím představit bez svých dětí a bez možnosti tvořit a realizovat se. 

Monika

Jsem terapeut energetické psychologie & EFT, kouč a kartářka. Prostřednictvím EFT terapií i výkladů karet nahlížím s láskou a úctou do lidských příběhů a provázím a podporuji své klienty na jejich cestě ke zdraví, štěstí i úspěchu, na cestě zpět k sobě sama. Věřím, že sny se plní...když jim uvěříte a jdete jim naproti. Více o mně si přečti zde>>

Komentáře